Juhid käisid Lääne-Virumaal uusi omavalitsusmaju uudistamas 6. juuli 2016

Teadupärast on uue valla tarbeks Sauele plaanis uus keskusehoone ehitada ning selleks puhuks on ettevalmistamisel arhitektuurikonkurss. Et ettevalmistusi targalt teha käidigi 5. juulil Rakvere kandis, et sealse kandi uute omavalitsusmajade rajamise kogemusega tutvuda.

Kõigepealt käidi Rakvere Targas Majas, kuhu ligi aastapäevad tagasi kolis Rakvere Linnavalitsus. Tegemist pole pelgalt linnavalitsuse tööruumidega, vaid Targa Maja Kompetentsikeskusega, mis on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kompetentsikeskuste programmi toel käivitatud regionaalne kompetentsikeskus. Keskuse temaatiliseks fookuseks on targa maja/intelligentse hoone tehnoloogiad, mis mille abil on võimalik tõhustada kodu- ja kontoriseadmete, hoone tehnosüsteemide ning hoone kui terviku haldamist. Linnaametnikud on seejuures omamoodi katseobjektid, kelle töökeskkonda jälgides ja uurides tehakse järeldusi, missugused lähenemised ja lahendused on sedasorti maju ehitades mõistlikud.

Külas käidi ka Sõmeru mitmeotstarbelises keskusehoones - sinna kolisid Sõmeru Vallavalitsus, raamatukogu, klubi ja päevakeskus 2010. aastal. Majas ei olnud küll nii palju kõrgtehnoloogilisi lahendusi, kuid tegemist oli põhjalikult läbimõeldud ja praktiliste lähenemistega,mis teevad maja kasutamise tõhusaks ja säästlikuks. Sõmeru vallavanemalt Peep Vassiljevilt saadi mitmeid kasulikke nõuandeid ja näpunäiteid, mida arhitektuurikonkursi läbiviimisel silmas pidada.

Rasmus Lindmaa Rakvere Targast Majast tervitab Kernu valla, Nissi valla, Saue linna ja Saue valla külalisi

Sõmeru vallavanem Peep Vassiljev jagab Saue keskusehoone rajamise ettevalmistuse tarbeks väärt nõuandeid