Juhtivkomisjon tihendas koostööd valdkondlike komisjonidega 31. jaanuar 2015

kadri.tillemann / Kommentaarid (1)

28. jaanuaril võõrustas Nissi vald Riisipere Kultuurimajas Lääne-Harju valla ühinemisläbirääkimiste juhtivkomisjoni. Tutvusti valdkondlike komisjonide senise tööga ning alustati ühinemislepingu võtmeküsimuste kaardistamisega.

Seekord olid juhtivkomisjoni kutsutud kõikide valdkondlike komisjonide juhid, kes andsid ülevaate teemadest, mida seniste kokkusaamiste käigus arutatud on. Selgus, et läbivalt tähtsa teemana on pea kõigis komisjonides tõusetunud uue valla transpordivõrgustikud, sest sellest sõltub mitmete võtmeteenuste kättesaadavus, näiteks haridus- ja tervishoiuteenuste puhul. Komisjonidest tuli ka soov, et ühendvalla keskuse asukoha osas kujundataks seisukoht nii kiiresti kui võimalik.

Ühiselt leiti, et koostöö valdkondlike komisjonidega peaks edaspidi olema tihedam - selleks puhuks suunati  edaspidiste läbirääkimiste aluseks kujuneva tuumikküsimuste loetelu kõikidesse komisjonidesse arutamiseks ja täiendamiseks. Järgmine kord koguneb juhtivkomisjon juba veebruari lõpus, et arutada ühendvalla keskuse teemat ja kokku leppida ühinemislepingu võtmeküsimustes, märtsi alguses on plaanis väljasõit Türile, et tutvuda sealse ühinemiskogemusega. Kokkuvõtet komisjoni koosolekust saab lugeda SIIT.

Kommentaarid: 1

• Raigo Piilberg 31. jaan

Vajalik materjal (eriti konsultantide poolt koostatud tuumikküsimused edasiseks arutamiseks) selleks, et valdade ühinemis protsessist aru saada. Seni selline vajalik materjal veebilehel puudus. Suur tänu avaldamise eest!