Nissi vallas oli ühinemisteemaline infopäev 31. jaanuar 2015

Turba Kultuurimajas 31. jaanuaril  toimunud külaliikumise infopäeval olid teemaks käimasolevad Lääne-Harju valla läbirääkimised, oma ühinemiskogemusi jagasid Lääne-Nigula ja Märjamaa valdade esindajad.
Infopäeva alustuseks andis Saue vallavalitsuse ühinemisläbirääkimiste nõunik Kadri Tillemann ülevaate Saue valla ja linna ning Kernu ja Nissi valdade osalusel toimuvatest ühinemisläbirääkimistest. Lea Lai Lääne-Nigula vallast kõneles, kuidas Läänemaal 2013. aset leidnud ühinemine on seni sealset külaelu mõjutanud. Märjamaa vald oma senistes piirides moodustati juba 2002. aastal ning sealt tulnud infopäeva külalised Urmas Kristal ja Triin Matsalu said jagada juba pikemat aega toiminud ühendvalla kogemusi. Nende kogemus näitas, et valdade liitmine muutis külaliikumise aktiivsemaks ning kogukonnad hakkasid senisest rohkem otsustusprotsessides kaasa rääkima. Märjamaal on külavanemate kaasamiseks loodud spetsiaalne volikogu komisjon ning nende tegemiste administreerimisel pakub tuge üks vallavalitsuse ametnikest. Peale ettekandeid toimunud elava arutelu käigus jäid kõlama mõtted, et kogukonnad soovivad saada ühinemisläbirääkimiste osapooltelt avatud ja mitekülgset teavet, siis on ka neil endil lihtsam oma ühinemisteemalisi seisukohti kujundada. Selgus, et illusioone ühinemisega kaasnevatest pudrumägedest ja piimajõgedest ei looda, kuid suure valla parematesse võimalustesse senisest mitmekülgsemaid ja kvaliteetsemaid teenuseid osutada usutakse küll.

Infopäev toimus projekti raames, mida toetab EMP Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel ning Siseministeerum.