Novembris toimuvad ühinemisteemalised avalikud arutelud 15. november 2015

kadri.tillemann / Kommentaarid (2)

Kõik läbirääkivad omavalitsused korraldavad novembri teises pooles rea avalike arutelusid, mille eesmärgiks on tutvustada ühinemislepingu projekti ning selle kohta rahva arvamust küsida.
Ühinemislepingu projekt läbis oktoobris kõikide läbirääkivate omavalitsuste volikogudes I lugemise ning sellega saab tutvuda SIIN. Kui arutelud on ära toimunud, siis kogutakse laekunud muudatusettepanekud kokku ning täiendatakse-parandatakse vajadusel lepingut. Muudetud lepinguversioon jõuab volikogudesse jaanuaris ning veebruaris on kavas läbi viia uuendatud lepingu avalikustamine ja rahvaküsitlus.
Novembrikuisete arutelude toimumise ajad ja kohad:

18.11 kell 19 Riisipere kultuurimajas

24.11 kell 17 Ääsmäe koolis

26.11 kell 17 Saue valla kultuurikeskuses Laagris

26.11 kell 19 Turba kultuurimajas

23.11 kell 18 Kernu valla rahvamajas

25.11 kell 18 Laitse lasteaias “Kirsiaed”

30.11 kell 19 Saue Gümnaasiumis

Kommentaarid: 2

• Alar Sudak 17. nov

Huvitav, et kuigi Saue vallas asuv Vanamõisa küla on saanud terve Saue valla suurimaks suviseks kultuurikeskuseks, kus toimuvad jaanituled, laadad ja suvetuuride esinemised ei korraldata Vanamõisa küla selstsimajas mitte ühtegi ühinemiseteemalist arutelu. Vanamõisa kõrval asub Alliku küla.
    Kas Vanamõisa külarahvas magab Saue vallajuhtide arvates talveund või?
    Ei saa ka öelda, et kuna Vanamõisa on Laagrile väga lähedal, siis tulgu Vanamõisa rahvas Laagrisse.
    Turba ja Riisipere ning Laitse ja Ääsmäe on samuti väga lähedal.
    Laitses asub Graniitvilla, kus on soliidne saal.
    Selle asemel kutsutakse Laitse rahvas lasteaeda!
    Juba nendest korraldusikest faktides peegeldub terve ühinemise protsessi korralduslik tase.

Austusega Alar Sudak
  • Alar Sudak 08. dets

Saue linnas toimunud arutelul ilmnes, et ainsad ühinemise pooldajad olid ühinemisevolinik Kadri Tillemann, Saue vallavanem Andres Laisk, konsultant Kersten Kattai ja Saue Linnavolikogu esimees Valdis Toomast.
    Kõik teised olid ühinemise vastu.
    Aga kohal oli sadakond huvilist.
    Üks vahva vanamees põrutas, et kui uuele vallale otsitakse nime, siis tema pakkus neid kogunisti kaks - Laisa Unistus ja Karu unenägu.
    Laisk on Saue vallavanem ja Karu Kernu vallavanem,
    ¤¤¤
    Laagris kukkus koosolek läbi huviliste vähesuse tõttu.
    ¤¤¤
    Kui Saue linnarahvas ei taha ühineda ja Saue vallarahvas ei viitsi ühineda, siis pole ka ühinemisel mõtet.