Saue vallalehes "Koduvald" ilmus ühinemiseemalist lugemist 9. jaanuar 2015

Saue vallalehe jaanuarinumbris ilmus ühinemiskonsultantide Georg Sootla ja Kersten Kattai pikk lugu käimasolevatest läbirääkimistest, lisaks veel Saue abilinnapea Jüri Tümanoki arvamuslugu.
Konsultandid leiavad muuhulgas, et ühinemine ei ole tarvilik vaid pisikestele ja toimetulekuraskustes linnadele -valdadele. Lääne-Harju valla ühinemiskõnelustel osalevatest omavalitsustest kolm on Eesti omavalitsuste võimekuse tipus (Saue linn ja vald, Kernu vald) ning neljas osapool, Nissi vald, on keskmise võimekusega. Seetõttu ei ole ühinemiste peamine siht pelgalt korvata väikevaldade võimekuse puudujääke ja loota üksnes mastaabiefektist tulenevaid eeliseid. Autorid leiavad, et piirkonna juhtidel ja elanikel on tegelikult kaks valikut – kas rahulduda saavutatuga ja vältida muutustega seonduvaid riske või püüelda sellise tulevikustrateegia suunas, mis viib meid euroopaliku valitsemisvõimekuse ja elustiili saavutamiseni. Mõlemat arvamuslugu saab lugeda vallalehe veebiversioonist SIIT.