Sümboolikakonkurss osutus menukaks 2. september 2016

Suve alguses väljahõigatud uue valla sümboolikakonkursiga läks nii, et alguses ei saanud vedama ja pärast ei saanud pidama. Suvekuude jooksul tilkus Laagrisse Saue vallamajja üks-kaks salapärast ümbrikut, aga kui tähtaeg lähenes, siis neid tuli lausa lõppemata voona ja lõpuks oli koos lausa 52 ümbrikut.

Augusti viimasel päeval tehti kõigi ühinevate omavalitsuste valla- ja linnasekretäride valvsa silma alla ümbrikud lahti ja lagedale tuli 59 kavandit. Nendest kuute konkursitööd ei saanud aga konkursitingimustele vastavaks lugeda – näiteks oli puudu elektrooniline infokandja või ei olnud autori andmed nõuetekohaselt kinnisesse ümbrikusse peidetud.  Aga 53 kavandit jätkavad konkureerimist – edasiste sammude käigus vaatab tööd üle Riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed ning annab hinnangu, kas need vastavad heraldikanõuetele. Heraldikasõelast läbipääsenud töid hindab ühinevate valdade esindajatest koosnev hindamiskomisjon koosseisus Tauno Kangro, Berbel Lätt, Ott Jeeser, Kaido Katalsepp, Moonika Liiv, Harry Pajundi, Märt Lillesiim, Andres Laisk ja Kadri Tillemann. Hindamiskomisjon koostab töödest pingerea, mis läkitatakse omavalitsusjuhtide töörühma. Nemad peavad otsustama, kas edetabeli esikohal trooniv konkursitöö on kõigist sedavõrd palju etem, et selle võib konkursi võitjaks tunnistada või on tabeli esiotsa kavandid tasavägiselt head ning tuleb kohalikule rahvale anda võimalus oma lemmik valida. Septembrikuu teiseks pooleks peaks hindamistööd tehtud olema ning siis saab esimesi tulemusi ja edukamaid kavandeid ka tutvustama hakata.