Ühinemiskogemusest räägiti Ukrainas 10. juuni 2017

Saue vallavanem Andres Laisk ja ühinemisläbirääkimiste koordinaator Kadri Tillemann osalesid 7. ja 8. juunil Eesti Idapartnerluse Keskuse korraldatud seminaril Ukrainas, Zaparozies ning kõnelesid seal nii ühinemisest, haldusreformist üldisemalt kui ka omavalitsuste ja kodanikuühenduste koostööst.
Kahepäevasel seminaril osales pea 50 inimest - nii linnavalitsuse töötajaid erinevatest valdkondadest kui ka kodanikuühenduste esindajaid. Seminari avapaneelis osalesid Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu ja Idapartnerluse Keskuse juht Jaan Reinhold, samuti projekti rahastava Flandria Valitsuse esindaja Yves Wantens - rõhutati Eesti ja Ukraina koostöö olulisust mõlemale osapoolele. Järgnesid ekspertide ettekanded - lisaks Saue valla esindajatele osalesid programmis ekspertidena Maris Jõgeva ja Katerina Danilova Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidust (EMSL), kes rääksid omavalitsute ja vabaühenduste koostöövõimalustest. Huvi selle vastu, kuidas Eestis omavalitsuselu ja haldusreformi korraldatakse oli suur - küsiti küsimusi nii omavalitsuste varahalduse, igapäevase töökorralduse kui koostöö kohta väikeettevõtjatega.