Uue valla volikogu nähakse 27-liikmelisena 1. aprill 2015

Märtsi viimasel päeval kogunes Sauel ühinemisläbirääkimiste juhtivkomisjon. Komisjon otsustas, et läbirääkivatele volikogudele tehakse ettepanek, et uue valla volikogu võiks olla 27-liikmeline ning seda valitakse ühes valimisringkonnas.
Praegu on neljas omavalitsuses kokku 60 volinikku - kui uues vallassaab olema nii 20 000 elanikku, siis peaks volikogus olema vähemalt 21 rahvaesindajat. Juhtivkomisjon uuris, kuidas on asju korraldatud teistes ühinenud omavalitsustes - tavaliselt on volinike arv määratud seadusjärgsest miinimuminst mõnevõrra suuremana. Leiti, et 27 oleks vähemalt neljaks esimeseks ühinemisjärgseks aastaks paslik arv - tegemist saab olema Eesti kõige suurema vallaga ning oodatakse, et sel viisil saab otsustamine olema laiapõhjaliline ning tasakaalukas.

Arutati ka seda, kas esimestel ühistel valimistel moodustadaa läbirääkivate valdade põhjal neli erinevat valimisringkonda või korraldada valimised ühtsetel alustel kogu ühendvallas. Kogemused on näidanud, et ühtsete valimiste kaudu saavad väiksemad piirkonnad uutes volikogudes parema esinduse, volikogu on regionaalselt tasakaalustatum ning ka vastuvõetavad otsused arvestavad seeläbi kogu loodava valla huve tervikuna. Seepärast leidis juhtivkomisjon, et valimised võiks korraldada ühes ringkonnas.

Järgmine juhtivkomisjoni koosolek toimub 5. mail Kernus, siis hakatakse tutvuma ühinemislepingu mustandiga, arutatakse vajalikke investeeringuid ja kuuluvust organisatsioonidesse.